Unikalne pomysły na prezenty dla mężczyzn którzy mają wszystko

6 prezentów na ostatnią chwilę dla twojego mężczyzny

Idealny prezent dla mężczyzny

Idealny prezent dla mężczyzny

Dla wielu osób, idealnym podarunkiem, będzie dobra książka. Jaki więc będzie idealny prezent dla mężczyzny, jeśli chodzi o literaturę? Najciekawsze propozycje znajdą Państwo z poniższym artykule!

– Córka prezydenta – thriller autorstwa Billa Clintona i Jamesa Pattersona. Głównym bohaterem książki jest były prezydent Stanów Zjednoczonych – Matthew Keating. Jest on także byłym komandosem. Jego córka – Melanie, zostaje porwana przez terrorystę, którego warunki uwolnienia zakładniczki stają się niezwykle trudne dla całego kraju. Keating podejmuje akcję uratowania córki, dopuszczając się przy tym działań trudnych i nie zawsze zgodnych z ogólnie przyjętymi normami. Świetny i błyskotliwy thriller, który od razu może wejść do klasyki i kanonu gatunku.

– Dom – najnowszy kryminał z elementami thrillera, autorstwa Piotra Kościelnego. We Wschowie, spokojnym miasteczku, dochodzi do serii morderstw, Jak się okazuje, wszystkie ofiary są ściśle powiązane z miejskim domem dziecka, który prężnie działał w latach 80-tych. Sprawę bada komisarz Marta Lipowicz, która przyjeżdża do rodzinnej miejscowości po odbyciu służby w Warszawie. Sprawa wydaje się bardzo trudna do rozwiązania. Każdy wyżej postawiony mieszkaniec Wschowy ewidentnie zataja jakieś fakty, które uniemożliwiają złapanie seryjnego mordercy.

– Noc Skorpiona –  wydany przez Dom Wydawniczy Rebis, nowy horror autorstwa Grahama Mastertona. Policja twierdzi, że nagła i tajemnicza śmierć młodej i początkującej aktorki to samobójstwo. Jej przyjaciółka – Trinity Fox, uważa, że to nieprawda i decyduje się na własne śledztwo. Pomaga jej były policjant – Nemo Frisby. Wszystkie ścieżki śledztwa prowadzą do ekskluzywnej posiadłości w Los Angeles, gdzie prawda może okazać się straszniejsza niż Nemo i Trinity przypuszczają. Kapitalny powrót Mastertona, lektura od początku do końca trzyma w ogromnym napięciu. 

– Festiwal szaleństwa –  książka autorstwa Wojciecha Lisa jest zbiorem rozmów na temat Metalmanii –  największego heavy metalowego festiwalu w Polsce, który święcił popularność w latach 80-tych. Idealna lektura dla wszystkich fanów metalu, szczególnie dla tych, którzy jeździli na Metalmanię w latach 80. 

Prezentowy trójpak motoryzacyjny

Nie trzeba nikogo przekonywać o istnieniu trzech kategorii tematycznych, które zdominowały męskie mózgi. To trzech muszkieterów na usługach każdego współczesnego Pana D’Artagnana. Sport, seks i samochody. Niemal każdy Pomysł na prezent dla mężczyzny (inspirujące zakończenie) należący do którejś z tych kategorii, okaże się trafnym wyborem. Niemal każdy, bo mogą zdarzyć się wyjątki potwierdzające regułę. Odpowiedzią na udany upominek będą różne interesujące, czasem zabawne, reakcje fizjologiczne męskiego ciała, świadczące o osiągnięciu pełnego szczęścia i zadowolenia. Nie są one przedmiotem niniejszego artykułu, dlatego wypada skupić się na tytułowym trójpaku, czyli prezencie w postaci trzech książek z dziedziny motoryzacji. Są nimi “Samochody świata”, “Historia motoryzacji” oraz “Kultowe motocykle”.

Samochody świata (praca zbiorowa, 2022)

Nawet nie trzeba być pasjonatem czterech kółek, by zachwycić się tym bogato ilustrowanym albumem. Publikacja jest dziełem zespołu autorów, więc nie dziwi mnogość dokładnych opisów, ciekawostek i zdjęć. Te ostatnie odgrywają najważniejszą rolę. Pozwalają cieszyć oko wspaniałymi sylwetkami samochodów z całego świata. Ujęcia z zewnątrz, uzupełniają szczegółowe fotografie wnętrz pojazdów. Wszyscy bardziej dociekliwi mogą oddać się studiowaniu i porównywaniu danych technicznych oraz osiągów. Ten album podniesie prestiż każdej półki z książkami.

Historia motoryzacji (Piotr Szymanowski, 2022)

Dla młodych mężczyzn będzie to w dużym stopniu książka historyczna. Dla starszych czytelników stanie się nostalgicznym powrotem do ostatnich dekad XX wieku. Wszyscy będą mogli zapoznać się z legendarnymi już dziś samochodami i motocyklami oraz tymi najnowszymi, naszpikowanymi elektroniką bolidami. Autor w ciekawy sposób przedstawia ogólną historię motoryzacji. Opisuje zdobycze nauki i techniki, które na przestrzeni lat na stałe zadomowiły się w pojazdach, poprawiając komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Wszystkie ciekawostki uzupełnione zostały licznymi, często unikatowymi, fotografiami.

Kultowe motocykle (Piotr Szymanowski, 2022)

Autor, doskonale zorientowany w temacie motoryzacji, tym razem skupia się na motocyklach. Na prawdziwych gwiazdach. Na hasło “kultowy motocykl”, większość bez wahania odpowie: Harley-Davidson. Czytelnik dowie się, że takiego statusu doczekało się również kilkadziesiąt innych modeli, a aspiracje ciągle zgłaszają nowe. Każdy opisywany motocykl jest pokazany na zdjęciu. A ponieważ mamy do czynienia z publikacją dla pasjonatów, nie mogło zabraknąć opisów indywidualnych cech oraz wyszczególnienia najważniejszych danych technicznych.

3 najlepsze książkowe prezenty dla mężczyzny

Jaki jest najlepszy Pomysł na prezent dla mężczyzny – najlepsza oferta? Jeśli Twój partner, tata czy brat chętnie spędza wieczór w towarzystwie dobrej lektury lub umila nią czas dojazdu do pracy, podarunkiem, który wywoła na jego twarzy uśmiech, może być właśnie nowiutka, pachnąca książka.

Tylko jak w natłoku propozycji wydawniczych wybrać tę odpowiednią? Aby ułatwić to zadanie skołowanym partnerkom, córkom i siostrom przedstawiamy listę 3 najlepszych literackich prezentów dla mężczyzny. Sprawdzą się na każdą okazję; sama zobaczysz, że ten wyjątkowy w Twoim życiu mężczyzna wprost nie będzie mógł się od nich oderwać!

Po nitce do kłębka

Pierwsza z propozycji najlepszego książkowego prezentu dla mężczyzny jest stworzona dla fanów zawiłych fabuł, tajemnic i ich powolnego rozplątywania. Właśnie to poprzez tytuł “Bez skrupułów” proponuje jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów i thrillerów – Harlan Coben.

“Bez skrupułów” przedstawia historię dawnego koszykarza, Myrona. Po zakończeniu sportowej kariery mężczyzna podjął się pracy agenta sportowego, a jego klientem został niejaki Christian. Myron przeżyje prawdziwy szok, gdy dowie się, że to właśnie Christian jest podejrzewany o gwałt i morderstwo. Jak agent poradzi sobie z niełatwą sytuacją? Czy zdecyduje się kontynuować współpracę z Christianem? Tego – i wielu innych rzeczy – dowiedzą się czytelnicy “Bez skrupułów”.

O kibicach dla kibiców

Jeśli Twój mąż, tata lub brat nie przestają opowiadać o sporcie, a konkretnie piłce nożnej, książka “Futbolowa gorączka” może być dla nich tym wymarzonym literackim prezentem. Na jej łamach autor Nick Hornby wsiąka w świat kibiców sportowych – a dokładniej, w ich kipiące od emocji głowy.

Po “Futbolowej gorączce” czytelnicy mogą spodziewać się dużej dawki zrozumienia dla ich sportowych pasji. Autor, jako zapalony kibic jednej z angielskich drużyn, doskonale rozumie wszelkie bolączki i uniesienia, jakie na trybunach (i poza nimi!) przeżywają prawdziwi piłkarscy zapaleńcy. To pozycja literacka, w której czas odmierzają nie miesiące, a sezony piłkarskie.

Dawka dreszczyku

Ostatnia (lecz z pewnością nie mniej wyjątkową!) z propozycji na najlepszy książkowy prezent dla mężczyzny jest przeznaczona dla odbiorców o mocnych nerwach. Jest nią dzieło “mistrza grozy” Stephena Kinga pod tytułem “Bazar złych snów”.

To propozycja dla tych, którzy lubią wchłonąć dobry horror przed snem, ale jednocześnie, zamiast wgryzać się w opasłe powieści, wolą krótsze formy literackie. “Bazar złych snów” to zbiór różnorodnych opowiadań amerykańskiego pisarza, które z pewnością niejednemu zjeżą włos na głowie. Dodatkowo każde z nich poprzedza notatka odnosząca się do genezy utworu, co stanowi prawdziwą gratkę dla entuzjastów twórczości Kinga.